Firmamız

Tarım sektörüne hizmet vermekte olan "Doktor Tarsa Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş" 1987 yılında İstanbul'da kurulmuş ve 2000 yılında genel merkezini halen faaliyetlerini sürdürmüş olduğu tarımın kalbinin attığı Antalya'ya nakletmiştir. Yine aynı yıl, gübre alanında dünyanın sayılı firmalarından biri olan SQM firması ile %50 ortaklığa başlamıştır.

Tarımın değişik kollarında hizmet veren altı ayrı şirketi bünyesinde barındırmakta olan Doktor Tarsa Grubu, Türkiye genelinde 60'dan fazlası Ziraat Mühendisi olmak üzere 270'i aşkın personeli, üç adet üretim tesisi ve üç ayrı yerdeki depolama tesisleri, Ukrayna’da Terra Tarsa LLC, Hollanda’da Plantacote N.V. tesisleri ile tarım sektörüne hizmet vermektedir.

1987 yılında ticaret hayatına bitki yetiştirme grubu elemanlarından “Torf” ithalatı ve pazarlaması ile başlamıştır. Doktor Tarsa şu anda torf'tan vermikulit'e kadar, bitki beslemede konvansiyonel tarım gübrelerinden özel suda eriyebilen gübrelere yaprak gübrelerine ve iz elementlere kadar, dozaj pompalarından otomasyon sistemlerine, çiçek tohumlarından sebze tohumlarına, buğday tohumluğundan yem bitkileri tohumluklarına, cipslik mısır ve patates üretiminden meyve fidanı üretimine kadar 3000'in üzerinde ürün çeşidi ile Türk tarımına ve sanayisine hizmet vererek gelişmeye devam etmektedir.


NPK'lı Gübre Üretim ve Depolama Tesisleri

Doktor Tarsa; 2004 yılında aldığı bir kararla Antalya Organize Sanayi Bölgesi 2. Kısım'da yapımına başladığı tesisi bugün 27.000 m2 'si kapalı alan olmak üzere toplam 55.000 m2 lik alan üzerine kurulu NPK'lı Gübre Üretim ve Depolama Tesislerini 15 Mart 2005 günü faaliyete geçirmiştir.

Tek vardiya olarak çalıştığında yılda 70.000 ton üretim kapasitesine sahip 2 adet Antalya, 1 adet Hollanda da bulunan NPK Üretim Tesislerinde her türlü ambalaj malzemesi kullanılarak 500 gramlıktan 1000 kg'a kadar paketleme yapılabilmektedir. Bu özelliği ile tesisler iç pazarın yanında dış pazarların da değişik taleplerine hitap etmektedir. Yaptığı bu yeni yatırımla hâlihazırda var olan ihracat kapasitesini arttırarak, gelişmeyi amaçlayan Doktor Tarsa, Güney Amerika’dan Çin’e kadar çok geniş bir coğrafyada 40 ülkeye ihracat yapar hale gelmiştir. Firmamızın hedefi yurt dışı yatırımlara ağırlık vererek ülke sayısını 80’e çıkarmak, satış miktarımızı da 3 kat arttırmaktır.


Üretimin Her Aşamasında Kalite Güvencesi

Kaliteyi önde tutan Doktor Tarsa üretimin her aşamasında kalite güvencesini sağlamak amacı ile 2005 Nisan ayında tam donanımlı laboratuar Doktolab’ı kurmuştur. Uzman kadroya ve son teknolojiye sahip laboratuarında TSE / ISO EN 17025 Standardının gerekliliklerine uygun olarak üretilen ve satılmakta olan bütün ürünlerin kalite kontrolünün yanında çiftçilerin ve üreticilerin daha bilinçli olarak üretim yapması için gerekli olan her türlü toprak, yaprak ve sulama suyu analizlerini de yapmaktadır.BİZE ULAŞIN

Antalya Organize Sanayi Bölgesi İkinci Kısım 22.Cadde No:10 07190 Döşemealtı