Doktor Tarsa Tarım bitki besleme ürünleri

Gezegene ve Çevreye Saygılı Ürünler ile Sağlıklı Bitkiler ve Verimde Artış

Dünya nüfusu ilk defa 1804 yılında bir milyar kişiye ulaştı. Bundan 123 yıl sonrasında 1927 de iki milyar insan dünyada yaşamaya başlamıştı fakat sadece 33 yıl sonra yani 1960 yılında üç milyara ulaşan insan nüfusu Ekim 2011 verilerine göre şimdi yedi milyar kişi dolaylarında ve artmaya devam etmektedir.

Birleşmiş Milletlerin rakamlarına göre bu artışın 2050 yılına geldiğimizde 8.3 milyar ila 10.9 milyar arasında olması beklenmektedir. Dünya, tarihinde daha önce hiç bu kadar kalabalık olmamıştı ve daha kalabalık bir dünyaya doğru devam etmekteyiz.

Dünyadaki yaşam ve insanlığın devamlılığı için ziraat sektörü bugünde olduğu gibi her zaman çok önemli bir faktördü. Nüfustaki bu artış aynı zamanda insanların tüketim miktarını ve bu da gezegenimizin limitlerini, taşıma kapasitesini belirlemektedir. Bugün gezegenin 1/3’ü besin üretimi için kullanılmakta ve her geçen gün daha fazla alana ihtiyaç duyulmaktadır. Eğer gezegenimizi kullanım şeklimize bakacak olursak; şehirler, otoyollar veya betonarme yapıların ekilebilir alanlar ve doğal ortamlar ile yer değiştiğini ve maalesef bu alanların yerini aldığını görmekteyiz. Bu gerçekler ışığında, biyolojik çeşitliliğin yanında dağlar, nehirler, göller, ormanlar, ovalar gibi doğal ve vahşi yaşamı da çocuklarımız, onların çocukları ve özetle gelecek nesiller için muhafaza etmemiz gerekmektedir.

İnsanoğlunun devamlılığı için dünyada gübre kullanımı zorunludur. Çiftçiler her hasat sonrasında en azından topraktan uzaklaştırılan besin miktarı kadar bitki besin elementini yeniden toprağa eklemeleri, kazandırmaları gerekmektedir. Günümüz modern gübreleme teknikleri ve yolları, mevcut şartları muhafaza etmek ve yaşam koşullarını devam ettirmek için çiftçilere yardımcı olmaktadır. Özellikle bu konuda Doktor Tarsa yüksek kaliteli gübreleri ve etkili gübreleme programları sayesinde önemli bir rol almakta ve dünya çiftçilerine yardımcı olmak için tüm ekibiyle çalışmaktadır.

Doktor Tarsa’nın çalışma felsefesinin altında, dünya tarımına yüksek teknoloji ile adapte olma ve yön vermenin yanında kaliteli gübreleri sayesinde bitkisel üretimde hem kalite kriterlerini hem de verim artışını hedef alarak çiftçilerin mevcut kazancını artırmaya yardımcı olmakla birlikte gezene saygılı bir üretim şeklide yatmaktadır. Doğu bitki besleme Doktor Tarsa’nın uzmanlık alanlarından biri olup sulama sistemlerinden bitki besleme ürünlerinin doğru ve dengeli verilmesi, toprak düzenleyicilerinin veya suda çözünür ürünlerin bitkiye doğru uygulanması yüksek verimli, kaliteli ve sağlıklı bitki yetiştiriciliği için oldukça önemlidir.

Doktor Tarsa ürünlerinde kalite ve teknolojik gelişmelere önem vermesinin yanında kullandığı ham maddeler ve çevreye dost üretim şeklini de öncelikleri arasında bulundurmaktadır.


BİZE ULAŞIN

Antalya Organize Sanayi Bölgesi İkinci Kısım 22.Cadde No:10 07190 Döşemealtı